Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast

Laboratoria Przyszłości

​W październiku nauczyciele naszej szkoły przyłączyli się do inicjatywy edukacyjnej realizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - programu "Laboratoria Przyszłości".

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Wykorzystując wsparcie finansowe Ministerstwa dla Laboratoriów Przyszłości w naszej szkole powstała m. in. specjalistyczna pracownia rękodzieła. 

 

AKTUALNOŚCI:

Niespodzianki dla klas ósmych

Utworzono dnia 24.06.2022

Dziś kończymy rok szkolny. Przez ostatnie kilka dni nasza szkolna Rękodzielnia miała dużo pracy. Pod okiem nauczycielek uczennice klas siódmych przygotowywały prezenty dla wszystkich uczniów klas ósmych. Powstały kolorowe breloczki na szczęście i dalszą drogę dla naszych...

czytaj dalej... na temat: Niespodzianki dla klas ósmych

Długopisy 3d

Utworzono dnia 23.06.2022
Dziś do naszej pracowni trafił najnowszy sprzęt - długopisy 3d, które pozwalają tworzyć modele przestrzenne przy wykorzystaniu roztopionego filamentu PLA. Pierwsi uczniowie mieli okazję przeprowadzić testy tych urządzeń. Zaczeliśmy od tworzenia przestrzennych modeli...
czytaj dalej... na temat: Długopisy 3d

Noc w "Laboratorium Przyszłości"

Utworzono dnia 11.06.2022

      W piątek 10.06.2022r. trzy nauczycielki: p. A. Szczęsna, p. M. Skrzyńska i p. A. Jędrzejak podjęły się nietypowego zadania. Zorganizowały nocowanie w szkole dla grupy uczniów klas 7 i 8, w trakcie którego mogli oni poznawać sekrety naszej nowej pracowni powstałej w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Samego spania było wprawdzie tej nocy niewiele, ale twórczych, kreatywnych i inspirujących zajęć mnóstwo!

czytaj dalej... na temat: Noc w "Laboratorium Przyszłości"

Kolejna odsłona programu "Laboratoria przyszłości"

Utworzono dnia 08.06.2022

Dziś (08.06.2022r.) uczniowie klasy 7a i 7e mieli okazję rozwijać swoją wyobraźnię przestrzenną korzystając z klocków konstrukcyjnych zakupionych w ramach programu "Laboratoria Przyszłości". W parach budowali graniastosłupy prawidłowe trójkątne, czworokątne i sześciokątne, a także swoje twórcze i kreatywne projekty.

czytaj dalej... na temat: Kolejna odsłona programu "Laboratoria przyszłości"

Drukarka 3d

Utworzono dnia 26.05.2022

W naszej pracowni pojawiła się drukarka 3d MakerBot Sketch. Obecnie przechodzi fazę testów i już niedługo będzie służyła uczniom w realizacji ich pomysłów.

czytaj dalej... na temat: Drukarka 3d

Pomagamy Ukrainie

Utworzono dnia 11.04.2022

Z niesamowitą inicjatywą wyszli w ostatnich dniach nasi uczniowie! Zaproponowali, że przy pomocy nowych maszyn zakupionych w ramach programu "Laboratoria Przyszłości" wykonają opaski i kotyliony, które w ramach kiermaszu szkolnego będą sprzedawać, a cały dochód przeznaczymy na pomoc uchodźcom! 

czytaj dalej... na temat: Pomagamy Ukrainie

ZREALIZOWANE PROJEKTY HAFTY

Utworzono dnia 26.05.2022, 14:09

Zapraszamy do obejrzenia projektów zrealizowanych w naszej nowoczesnej pracowni haftu komputerowego.

Uczniowie mają tam okazję samodzielnie zaprojektować haft (korzystając z programu graficznego), a następnie mogą go wykonać na dowolnym materiale. Pracownia działa od stycznia 2022r. i już możemy się pochwalić wieloma rzeczami: 

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Lipiec 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny