Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast

Laboratoria Przyszłości

​W październiku nauczyciele naszej szkoły przyłączyli się do inicjatywy edukacyjnej realizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - programu "Laboratoria Przyszłości".

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Wykorzystując wsparcie finansowe Ministerstwa dla Laboratoriów Przyszłości w naszej szkole powstała m. in. specjalistyczna pracownia rękodzieła. 

 

AKTUALNOŚCI:

Laboratoria Przyszłości - warsztaty dla rodziców.

Utworzono dnia 09.11.2022

W poniedziałek 07.11.2022 r. p. K. Faryńska i p. A. Jędrzejak zorganizowały warsztaty dla rodziców naszych uczniów. W naszym szkolnym Laboratorium Przyszłości pojawiło się kilka mam, które na Facebooku naszej szkoły zgłosiły swoją chęć udziału w takich...

czytaj dalej... na temat: Laboratoria Przyszłości - warsztaty dla rodziców.

II Noc w Laboratorium Przyszłości

Utworzono dnia 10.10.2022

W nocy z piątku na sobotę 07-08.10.2022 nauczycielki: p. A. Jędrzejak, p. J. Kaliszczuk, p. A. Szczęsna i p. K. Szostak zorganizowały "II Noc w Laboratorium Przyszłości". Grupa ponad 50 uczniów naszej szkoły miała okazję zobaczyć i wykorzystać sprzęt taki jak drukarki 3d, długopisy 3d, klocki kostrukcyjne i hafciarki komputerowe. Powstało wiele autorskich projektów i mimo, że na realizację niektórych trzeba było trochę poczekać, to efekty często bardzo pozytywnie nas zaskakiwały. A jednym z ciekawszych, praktycznych zadań matematyczno - logistycznych było zamawianie wspólnej kolacji ;) I tak naprawdę najważniejszy był wspólnie spędzony czas, nocne rozmowy, dużo śmiechu i pozytywnej energii.

Dodatkowo p. M. Lisak zorganizowała fantastyczne wieczorne warsztaty, gdzie uczniowie poznawali tajniki elektroniki. W ramach programu "Laboratoria Przyszłości" zakupiliśmy zestawy Boffin, które odkrywają młodym ludziom tajniki elektroniki. Z elementów dołączonych do zestawu można stworzyć zarówno opisane w instrukcji zestawy jak i  nieskończoną ilość autorskich projektów i to właśnie było zadaniem uczniów. Pomimo, że niektórzy nie mieli jeszcze ani fizyki, ani elektroniki, to radzili sobie świetnie. Była to jednocześnie nauka i bardzo dobra zabawa, a integracja i współpraca może zaowocuje w przyszłości nowymi przyjaźniami i wspólnymi projektami.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

czytaj dalej... na temat: II Noc w Laboratorium Przyszłości

Długopisy 3d - 22.09.2022

Utworzono dnia 28.09.2022
22.09.2022 chłopcy z klas 7b i 8a pod kierunkiem p. Alicji Jędrzejak w ramach zajęć rozwijających ich zainteresowania poznawali sposób działania długopisów 3d, które pojawiły się w naszej szkole w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Długopisy 3d to sprzęt...
czytaj dalej... na temat: Długopisy 3d - 22.09.2022

Wrzesień.

Utworzono dnia 23.09.2022
W ubiegłym roku, w październiku nasza szkoła przystąpiła do programu Laboratoria Przyszłości. Dzięki temu otrzymaliśmy dofinansowanie m.in. na stworzenie wyjątkowej pracowni w naszej szkole. Już od stycznia 2022 roku jest to miejsce pełne kreatywności, pomysłów i aktywnej...
czytaj dalej... na temat: Wrzesień.

Warsztaty.

Utworzono dnia 23.09.2022
Kiedy rodzice naszych uczniów też mają swoje marzenia.. :) piękny saksofon został wyhaftowany na jeansowej kurtce mamy naszej uczennicy. Zastanawiamy się nad warsztatami w listopadzie specjalnie dla rodziców naszych uczniów. Szczegóły podamy już niedługo!
czytaj dalej... na temat: Warsztaty.

Niespodzianki dla klas ósmych

Utworzono dnia 24.06.2022

Dziś kończymy rok szkolny. Przez ostatnie kilka dni nasza szkolna Rękodzielnia miała dużo pracy. Pod okiem nauczycielek uczennice klas siódmych przygotowywały prezenty dla wszystkich uczniów klas ósmych. Powstały kolorowe breloczki na szczęście i dalszą drogę dla naszych...

czytaj dalej... na temat: Niespodzianki dla klas ósmych

ZREALIZOWANE PROJEKTY HAFTY

Utworzono dnia 26.05.2022, 14:09

Zapraszamy do obejrzenia projektów zrealizowanych w naszej nowoczesnej pracowni haftu komputerowego.

Uczniowie mają tam okazję samodzielnie zaprojektować haft (korzystając z programu graficznego), a następnie mogą go wykonać na dowolnym materiale. Pracownia działa od stycznia 2022r. i już możemy się pochwalić wieloma rzeczami: 

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Grudzień 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny