Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast

Laboratoria Przyszłości

​W październiku nauczyciele naszej szkoły przyłączyli się do inicjatywy edukacyjnej realizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - programu "Laboratoria Przyszłości".

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Wykorzystując wsparcie finansowe Ministerstwa dla Laboratoriów Przyszłości w naszej szkole powstała m. in. specjalistyczna pracownia rękodzieła. 

 

AKTUALNOŚCI:

Projekt na zakończenie roku szkolnego.

Utworzono dnia 22.06.2024

Uczniowie i uczennice klasy 7c wykorzystali maszyny do szycia zakupione w ramach projektu Laboratoria Przyszłości, by stworzyć niespodzianki dla swoch nauczycieli. Powstały praktyczne, kolorowe piórniki, które mamy nadzieję ucieszyły obdarowanych.

czytaj dalej... na temat: Projekt na zakończenie roku szkolnego.

Elementy fizyki już w klasie 6.

Utworzono dnia 17.06.2024

Niektóre klasy szóste w czerwcu miały okazję przez zabawę poznawać podstawowe pojęcia fizyczne i techniczne. Do zajęć wykorzystano klocki Boffin zakupione w ramach projektu "Laboratoria Przyszłości".  

czytaj dalej... na temat: Elementy fizyki już w klasie 6.

Klocki konstrukcyjne, czyli rozbudzamy kreatywność.

Utworzono dnia 10.06.2024

Czerwiec to czas, gdy uczniowie najchętniej uczą się przez zabawę. Na lekcjach fizyki uczniowie klas ósmych mogli rozwijać kreatywność przy użyciu klocków konstrukcyjnych Boffin zakupionych w ramach projektu "Laboratoria Przyszłości". 

czytaj dalej... na temat: Klocki konstrukcyjne, czyli rozbudzamy kreatywność.

Druk 3D - inne

Utworzono dnia 03.06.2024

Kilka innych ciekawych projektów z drukarki 3D. Stworzyliśmy m.in. instrument muzyczny "fletnia pana", który sprawił dużo radości naszemu nauczycielowi muzyki, statuetkę liczby PI do sali matematycznej, a także korony dla Króla i Królowej balu.

czytaj dalej... na temat: Druk 3D - inne

Druk 3D - ruchome zabawki

Utworzono dnia 06.05.2024
Największą popularnością cieszą się w szkolnej "Rękodzielni" ruchome zabawki drukowane przy użyciu drukarek 3D. To modele powstające tak w całości, których poszczególne elementy, po oderwaniu od podstawki, dzięki specjalnym ogniwom pozostają połączone. W tym...
czytaj dalej... na temat: Druk 3D - ruchome zabawki

Konferencja "STEAM w edukacji"

Utworzono dnia 29.04.2024

W piątek 26.04.2024r. p. Alicja Jędrzejak i p. Krystyna Faryńska wraz z uczennicami klasy 7c: Amelią Budner, Ulianą Hlushchenko i Martą Muzyką, uczestniczyły w konferencji "STEAM w edukacji" organizowanej przez Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli dla nauczycieli z województwa zachodniopomorskiego, na której zostały pokazane różne sprzęty zakupione w ramach projektu Laboratoria Przyszłości dostępne w szkołach. Reprezentacja naszej szkoły poprowadziła tam wspólnie część warsztatową dotyczącą długopisów 3D, opowiedziała o dostępnym w naszej szkole wyposażeniu, zaprezentowała gotowe wydruki 3D, breloczki i torby z haftem komputerowym, a także zadbała by każdy z uczestników otrzymał pamiątkową przypinkę z logo konferencji. W innych salach nauczyciele mogli zapoznać się m.in. z pomysłami na wykorzystanie sprzętu audio - video, użyciem mikrokontrolerów i robotów Photon. Było to wydarzenie pozwalające wymienić się doświadczeniami, zwiększyć kompetencje i nawiązać współpracę z nauczycielami innych szkół. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego dnia. 

czytaj dalej... na temat: Konferencja "STEAM w edukacji"

ZREALIZOWANE PROJEKTY HAFTY

Utworzono dnia 26.05.2022, 14:09

Zapraszamy do obejrzenia projektów zrealizowanych w naszej nowoczesnej pracowni haftu komputerowego.

Uczniowie mają tam okazję samodzielnie zaprojektować haft (korzystając z programu graficznego), a następnie mogą go wykonać na dowolnym materiale. Pracownia działa od stycznia 2022r. i już możemy się pochwalić wieloma rzeczami: 

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

WAŻNE DATY

Terminy zebrań z Rodzicami
11.04.2024r., 08.05.2024r. (dla Rodziców uczniów zagrożonych oraz innych zainteresowanych)

Wiosenna przerwa świąteczna:
28.03 -  02.04.2024r.

Egzaminy po VIII klasie:
14,15,16 maja 2024r.

Dni dyrektorskie ( wolne od zajęć dydaktycznych):
30.04.2024r., 02.05.2024r., 31.05.2024r.

Zakończenie klasyfikacji za rok szkolny:
10.06.2024r.

Zakończenie zajęć:
21.06.2024r.