I Mistrzostwa Szczecina w Rummikub

Utworzono dnia 23.09.2023

23.09.2023r. budynek naszej szkoły przy ul. Siemiradzkiego 2 wypełnił się grupą fanów gry Rummikub. W I Mistrzostwach Szczecina wystartowało 37 zawodników również z innych miast w Polsce. Na wszystkich czekały pakiety startowe składające się z identyfikatora, wody, przekąski i unikatowego breloczka wykonanego w szkolnej "Rękodzielni", a w przerwach dzielny sztab organizacyjny dbał by nikomu nie zabrakło słodkich przekąsek, wody, kawy i herbaty.

Całe zawody były rozgrywane zgodnie ze standardem turniejowym, a nad jego przebiegiem jako sędziowie czuwali: Alicja Jędrzejak (SP 53), Katarzyna Siarkiewicz (SP Słoneczna) i Łukasz Bożykowski (Fundacja Rozwoju Matematyki Rekreacyjnej Sfinks). Wszyscy zawodnicy wystartowali w trzech rundach, a w każdej rundzie rozegrali 4 gry. Po każdej rundzie w tabeli następowało przetasowanie dzięki czemu przy stolikach spotykali się ze sobą uczestnicy na podobnym poziomie. W WIelkim Finale spotkało się czterech najlepszych zawodników: Andrzej Jędrzejak z wynikiem 7 wygranych gier i 276 punktów,  Marcin Czepłowski 6 wygranych gier i 48 punktów, Lena Kozińska 5 wygranych gier i 569 punktów i Wojciech Łasecki 5 wygranych gier i 366 punktów. Skład finału pokazał nam, że w grze Rummikub wszyscy mają równe szanse niezależnie od wieku. W emocjonujących czterech grach w finale zwycięzył Marcin Czepłowski (3 wygrane, 59 pkt), drugie miejsce zajął Andrzej Jędrzejak (1 wygrana, 57pkt), trzecie Wojciech Łasecki (0 wygranych, -56 pkt) i czwarte Lena Kozińska (0 wygranych, -60 pkt).

Wszyscy uczestnicy Finału zostali nagrodzeni fantastycznymi zestawami prezentowymi. Wśród osób, które się do niego nie zakwalifikowały zostały rozlosowane nagrody niespodzianki. W związku z tym, że Marcin Czepłowski uzyskał awans na Mistrzostwa Polski we wcześniejszych zawodach, to automatycznie awans przeszdł na kolejnego zawodnika w turnieju, czyli Andrzeja Jędrzejaka - gratulujemy!

Dziękujemy:

- Towarzystwu Przyjaciół Szkoły nr 53 w Szczecinie za duży wkład finansowy, który pozwoilił na zorganizowanie zawodów na wysokim poziomie.

- Wydawnictwu TM Toys za pomoc w organizacji, wypożyczenie gier i ufundowane nagrody

- Szkolnej pracowni "Rękodzielnia" za wykonanie przepięknych breloczków, toreb i workoplecaków, które zachwyciły zawodników.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z zawodów.

Z serdecznym pozdrowieniem,

I Mistrzostwa Szczecina w Rummikub.

Utworzono dnia 23.09.2023, 18:43