Międzyszkolny Festiwal Explory

Utworzono dnia 12.12.2022

Dnia 1 grudnia grupa uczniów Naszej szkoły brała udział w Międzyszkolnym Festiwalu Explory organizowanym przez XVI Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie.

Explory to Ogólnopolski Konkurs projektów badawczych dla uczniów od 13 do 20 lat, który ma na celu rozwijanie kreatywnego myślenia u uczniów wychodząc poza szkolne treści nauczania. Jednym z celów jest : zdobywanie doświadczenia w tworzeniu własnych projektów badawczych i wynalazków, zdobywanie doświadczenie w pracy metodą projektową, rozwijanie kompetencji miękkie, takie jak prezentacja swoich pomysłów, umiejętność dyskusji, pracy w grupie oraz czasami nawet rozwijanie umiejętności radzenia sobie z krytyką czy też zdobywanie motywacji do działania i rozwoju nowych pomysłów. Uczniowie mogli skonfrontować swoje pomysły z ekspertami - co dało im wiedzę o tym jak można dalej rozwijać projekt.

W trakcie festiwalu uczniowie korzystają z międzypokoleniowych grup wsparcia (starsi koledzy pomagają młodszym, absolwenci wchodzą w role jurorów). Pracując nad projektem uczą się dostrzegać potrzeby i problemy innych oraz szukać innowacyjnych rozwiązań. Konkursowi towarzyszą warsztaty i pokazy .

Miło Nam poinformować , że uczennice klasy 7b Emilia Tyszka i Lena Freilich pod opieką p.Magdaleny Lisak zajęły się projektem : Zdrowe zęby-lepsze życie. Ma on na celu:propagowanie zachowania poprawnej higieny jamy ustnej poprzez zabawę i częste mycie zębów, skutkiem będzie zmniejszenie korzystania z wizyt u dentysty. Badanie ma na celu uświadomienie młodzieży jak ważne jest codzienne szczotkowane zębów oraz codzienna dieta. Wykonując projekt zaplanowały wykonanie eco-szczoteczki z innowacyjnymi rozwiązaniami. Ten projekt , nad którym będą jeszcze pracowały uczennice został doceniony i otrzymały II miejsce na Międzyszkolnym Festiwalu Explory.

Szczegółowe informacje i zdjęcia znajdują się poniżej:

Informacje na temat Konkursu , do którego zachęcam znajdą Państwo poniżej:

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :)

Międzyszkolny Festiwal Explory

Utworzono dnia 12.12.2022, 21:51