Tydzień Życzliwości

Utworzono dnia 30.11.2022

Od 21 listopada 2022 roku w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień Życzliwości zorganizowany w związku z odbywającym się Światowym Dniem Życzliwości i Pozdrowień, Dniem Dobrych Uczynków i Pozytywnych Emocji. Co roku w tym projekcie uczestniczą nauczyciele oraz uczniowie z klas 1-8. Oryginalna nazwa święta brzmi Hallo World i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie hallo (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie.
Przesłanie akcji jest proste: bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. W każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra i warto okazać komuś bezinteresowną życzliwość.
Hasło tegorocznej edycji brzmi: Uśmiech, podaj dalej. W tym roku szkolnym Samorząd Uczniowski zachęcał wszystkich uczniów do dzielenia się uśmiechem i dobrym słowem.
Uczniowie mogli korzystać ze Szkolnej Tablicy Życzliwości, , na której można było wpisywać hasła, pozytywne myśli i pozdrowienia dla wszystkich. Kolejnym akcentem promującym życzliwość był Żółty poniedziałek. Tego dnia na szkolnych korytarzach dominował w strojach kolor żółty. Wybieraliśmy Króla i Królową Życzliwości w każdej klasie. To nie wszystko, co działo się tego dnia. Z ważniejszych wydarzeń nie można pominąć godzin wychowawczych w klasach 4-8, na których wychowawcy przeprowadzili pogadanki i dyskusje na temat życzliwości, konieczności okazywania innym szacunku i korzyści, jakie wypływają z otwartej i miłej postawy wobec innych ludzi. Oglądano także filmy na ten temat.
Postanowiliśmy naszą życzliwość okazać również zwierzakom ze Stowarzyszenia Kudłata Przystań i KociArka. Uczniowie zbierali karmę oraz koce dla nich.
W tegorocznym Dniu Życzliwości na pewno udało się wywołać wiele pozytywnych emocji i dobrych uczynków. Od dawna wiadomo przecież, że pozytywna energia, którą przekazujemy innym, zawsze do nas wraca. W naszej codzienności kierujmy się sentencją: Dobre słowa i drobne uczynki nie kosztują dużo, a czynią wiele dobrego. Promujmy zatem życzliwość i zarażajmy nią innych!

Tydzień Życzliwości

Utworzono dnia 30.11.2022, 20:59