OSIĄGNIĘCIA W KONKURSACH W I PÓŁROCZU 2022/2023

Utworzono dnia 10.02.2023

W październiku uczniowie klas ósmych wzięli udział w projekcie edukacyjnym „Szczecin – miasto niepokorne”. Zwieńczeniem projektu był konkurs na pracę literacką „300 słów o wolności”. Decyzją jury praca Szymona Urbańskiego – Szematowicza z kl. 8E zajęła II, a Julii Konickiej z kl. 8B III miejsce w konkursie. Wyróżnienia otrzymali: Weronika Antczak (kl. 8B) i Szymon Bizio (kl. 8D).

W głosowaniu internautów zwyciężyła Aleksandra Pieczyńska z kl. 8B.

W Ogólnopolskim Konkursie Humanistycznym Alfik Humanistyczny tytuł laureata (1. miejsce w województwie, 3. miejsce w kraju) zdobył uczeń  klasy 6 C Mikołaj Muklewicz.

Wynik bardzo dobry uzyskali:

klasy I – Jan Łapko (1E)

klasy II – Antonina Daniłoś (2b), Fryderyk Kartasiński (2b)

klasy III – Franciszek Smotrzyk (3b), Aleksandra Tyszka (3b), Pola Kucza (3c), Wojciech Pałka (3c), Natalia Michalska (3c), Filip Łukowski (3b), Laura Palewicz (3b), Łukasz Głowacki (3b), Jakub Romaszko (3a), Julia Abucewicz (3a), Dawid Podleżański (3d), Zofia Namirowska (3a), Natalia Świerzko (3d), Jan Karaczun (3b)

Wynik dobry uzyskali:

klasy II – Stanisław Gajda (2a)

klasy III – Ignacy Kornacki (3b), Sławomir Chmielewski (3a), Wiktor Kurtycz (3b)

klasy IV – Krzysztof Kanclerz (4c), Klara Fritzsche (4c)

klasy VI – Michalina Saja (6b), Alicja Kobylińska (6b)

klasy VII – Magdalena Jarota (7b)

klasy VIII – Maria Araszkiewicz (8d)

W finale XVII Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego KOMA we Wrocławiu reprezentowało nas aż 9 uczniów naszej szkoły. Wszyscy uzyskali tytuł finalisty. Są to: Maciej Gdowski z klasy 8c, Filip Nowakowski z klasy 8a, Tomasz Bednarski z klasy 8e, Michał Haduch z klasy 8d, Maciej Krawczak z klasy 8d, Jan Łagoda z klasy 8c, Kacper Sawa z klasy 8d, Urszula Pieracka z klasy 8e i Julia Żubrowska z klasy 5a.

W Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym Alfik Matematyczny wynik bardzo dobry uzyskali:

klasy I – Gustaw Janaczyk (1d), Piotr Malewski (1e), Dominika Ostrowska (1e)

klasy II – Antonina Daniłoś (2b), Fryderyk Kartasiński (2b) , Miłosz Popiołek (2c), Leon Burdziński (2a), Leon Stania (2b)

klasy III – Franciszek Smotrzyk (3b), Julian Nowicki (3c), Ksawery Janaczyk (3d)

klasy VI - Mikołaj Muklewicz (6c)

Wynik dobry uzyskali:

klasy I –  Krystian Kowalczyk (1d), Jan Łapko (1e), Jakub Ciepiela (1e)

klasy III – Jan Karaczun (3b)

klasy IV – Julian Kusak (4b)

W konkursie Multitest z matematyki wyróżnienie otrzymali: Gustaw Bloch z kl. 5A i Michał Haduch z kl. 8D.

JĘZYK ANGIELSKI

W Ogólnopolskiej Olimpiadzie  OLIMPUS z Języka Angielskiego tytuł laureata uzyskali:

Klasy 5: Emilia Szulik (5A) - 9. miejsce
Klasy 6: Mikołaj Muklewicz (6C) - 8. miejsce, Maciej Myślak (6A) -  9. miejsce, Jakub Dębicki (6A) - 13. miejsce
Klasy 7: Aleksander Machnik (7A) - 12. miejsce, Malwina Bielikowicz (7A) - 14. miejsce, Antoni Baranowski (7A) - 15. miejsce
Klasy 8: Zuzanna Dziewulska (8D) - 9. miejsce

W Konkursie Języka Angielskiego English High Flier wynik bardzo dobry uzyskali: Mikołaj Muklewicz z kl. 6c, Alicja Zaręba z kl.6b i Miłosz Baranowski z kl. 7b. Wynikiem dobrym mogą się pochwalić: Maja Gzyl (6 b),
Barbara Duklanowska (6 c) i Maciej Gdowski (8 c).

Szymon Bizio z kl. 8D zwyciężył w konkursie „Symbole narodowe, bohaterowie Niepodległej” organizowanym przez III LO w Szczecinie pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Antoni Bączkowski i Aleksander Korniluk zdobyli wyróżnienia.

Reprezentacja szkoły w składzie: Dominika Patynek, Antoni Bączkowski, Maciej Gdowski, Tymoteusz Stawicki – wszyscy z kl. 8C  zdobyła  III miejsce w historycznej grze miejskiej „Śladami Polaków spod Znaku Rodła”.

I miejsce w ogólnopolskiej Olimpiadzie Historycznej (nie tylko)dla Mistrzów zajęli:  Gabriela Sendorek ( kl. 8 C) i Nataniel Ogłoziński (kl. VIII D).

Wyróżnienia otrzymali: Antoni Bączkowski, kl. VIII C – VI miejsce, Aleksander Korniluk, kl. VIII C – VII miejsce, Michał Baran, kl. VIII E i Kacper Sawa, kl. VIII D – VIII miejsce, Zuzanna Dziewulska, kl. VIII D - IX miejsce, Aleksandra Pietrzak, kl. VIII D i Hanna Raczyńska, kl. VIII C - XI miejsce, Weronika Kurtycz, kl. VIII D - XII miejsce, Antoni Sobczyński, kl. VIII E – XIV miejsce, Maciej Gdowski, kl. VIII C i Urszula Pieracka, kl. VIII E - XV miejsce.

W ogólnopolskim konkursie Multitest z przyrody Leon Kiedrowicz z  kl. 4 B zdobył tytuł laureata, zajmując 4 miejsce w Polsce, a Zuzanna Caboń, Emilia Konarska, Miłosz Woluntarski (wszyscy z kl. 4 B) otrzymali  wyróżnienia.

W ogólnopolskiej olimpiadzie przedmiotowej  Olimpus z biologii tytuły laureata zdobyli: Antoni Raburski z klasy V c oraz Aleksandra von Kulessa z klasy VI a.

KONKURSY MIĘDZYPRZEDMIOTOWE

Uczennice klasy 7b Emilia Tyszka i Lena Freilich pod opieką p. Magdaleny Lisak zdobyły II miejsce  w Międzyszkolnym Festiwalu Explory. Uczennice przedstawiły projekt eco-szczoteczki z innowacyjnymi rozwiązaniami.