Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast

AKTUALNOŚCI, strona 2:

Nauczyciel Roku i Nauczyciel Jutr@

Utworzono dnia 13.10.2022
11.10.2022 r. na Zamku Królewskim w Warszawie w przepięknej sali odbyła się uroczysta Gala podsumowującą 20 edycję konkursu Nauczyciel Roku i 2 edycję konkursu Nauczyciel Jutr@. Nauczycielem Roku 2022 została Iwona Pietrzak-Płachta, nauczycielka bibliotekarka z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pliszczynie. Laur Nauczyciela Jutr@ w Konkursie organizowanym przez Głos wspólnie z Fundacją Orange otrzymała Aldona Rumińska-Szalska, pedagog wspomagająca ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 105 im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Krakowie.
 
Natomiast my bardzo się cieszymy, że w tym zaszczytnym gronie pojawiła się reprezentantka naszej szkoły - nauczycielka matematyki p. Alicja Jędrzejak, która otrzymała tytuł Finalistki konkursu Nauczyciel Jutr@ 2022.
 
Dodatkowo Honorowy tytuł Przyjaciela Szkoły 2022 przy owacjach na stojąco został wręczony pani Wandzie Traczyk-Stawskiej, pedagog specjalnej, żołnierzowi AK, uczestniczce Powstania Warszawskiego, a Honorowy tytuł Inicjatywy Edukacyjnej Roku 2022 trafił do Fundacji ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom!
 

Gratulujemy wszystkim finalistom i laureatom!

czytaj dalej... na temat: Nauczyciel Roku i Nauczyciel Jutr@

II Noc w Laboratorium Przyszłości

Utworzono dnia 09.10.2022

W nocy z piątku na sobotę 07-08.10.2022 nauczycielki: p. A. Jędrzejak, p. J. Kaliszczuk, p. A. Szczęsna i p. K. Szostak zorganizowały "II Noc w Laboratorium Przyszłości". Grupa ponad 50 uczniów naszej szkoły miała okazję zobaczyć i wykorzystać sprzęt taki jak drukarki 3d, długopisy 3d, klocki kostrukcyjne i hafciarki komputerowe. Powstało wiele autorskich projektów i mimo, że na realizację niektórych trzeba było trochę poczekać, to efekty często bardzo pozytywnie nas zaskakiwały. A jednym z ciekawszych, praktycznych zadań matematyczno - logistycznych było zamawianie wspólnej kolacji ;) I tak naprawdę najważniejszy był wspólnie spędzony czas, nocne rozmowy, dużo śmiechu i pozytywnej energii.

Dodatkowo p. M. Lisak zorganizowała fantastyczne wieczorne warsztaty, gdzie uczniowie poznawali tajniki elektroniki. W ramach programu "Laboratoria Przyszłości" zakupiliśmy zestawy Boffin, które odkrywają młodym ludziom tajniki elektroniki. Z elementów dołączonych do zestawu można stworzyć zarówno opisane w instrukcji zestawy jak i  nieskończoną ilość autorskich projektów i to właśnie było zadaniem uczniów. Pomimo, że niektórzy nie mieli jeszcze ani fizyki, ani elektroniki, to radzili sobie świetnie. Była to jednocześnie nauka i bardzo dobra zabawa, a integracja i współpraca może zaowocuje w przyszłości nowymi przyjaźniami i wspólnymi projektami.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

czytaj dalej... na temat: II Noc w Laboratorium Przyszłości

Śladami Polaków spod Znaku Rodła

Utworzono dnia 03.10.2022

29 września reprezentacja naszej szkoły (Dominika Patynek, Antoni Bączkowski, Maciej Gdowski, Tymoteusz Stawicki – wszyscy z kl. 8C) wzięła udział w historycznej grze miejskiej „Śladami Polaków spod Znaku Rodła”. Nasz zespół zdobył III miejsce.

czytaj dalej... na temat: Śladami Polaków spod Znaku Rodła

Ciuchcią retro do Trzęsacza...

Utworzono dnia 01.10.2022
28 września uczniowie klasy 6c wybrali się na wycieczkę do Niechorza i Trzęsacza. Zwiedzanie rozpoczęli od latarni morskiej, skąd podziwiali widoki. W Muzeum Rybołówstwa Morskiego uczestniczyli w lekcji na temat bursztynu. Każdy uczeń dostał na szczęście malutki bursztyn. Z...
czytaj dalej... na temat: Ciuchcią retro do Trzęsacza...

Wybory 2022

Utworzono dnia 30.09.2022

27 września uczniowie naszej szkoły wybierali swoich przedstawicieli do Rady Samorządu Uczniowskiego. Wybory zostały poprzedzone kampanią. Na szkolnych korytarzach zawisły plakaty prezentujące sylwetki kandydatów, a sztaby wyborcze walczyły o głos każdego ucznia.

czytaj dalej... na temat: Wybory 2022

Dzień Tabliczki Mnożenia

Utworzono dnia 29.09.2022

7 PAŹDZIERNIKA 2022

W naszej szkole odbędzie się :

DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

 

czytaj dalej... na temat: Dzień Tabliczki Mnożenia

Laboratoria Przyszłości - długopisy 3d

Utworzono dnia 28.09.2022
22.09.2022 chłopcy z klas 7b i 8a pod kierunkiem p. Alicji Jędrzejak w ramach zajęć rozwijających ich zainteresowania poznawali sposób działania długopisów 3d, które pojawiły się w naszej szkole w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Długopisy 3d to sprzęt...
czytaj dalej... na temat: Laboratoria Przyszłości - długopisy 3d

Wolontariat

Utworzono dnia 27.09.2022

W poniedziałek 03.10.2022 o godzinie 15.00 w sali nr s2c (budynek przy ul. Siemiradzkiego 2) odbędzie się spotkanie dla wszystkich, którzy chcą uczestniczyć w wolontariacie w roku szkolnym 2022/23.

Spotkanie prowadzi siostra Miriam

czytaj dalej... na temat: Wolontariat

Nauczyciel Jutr@

Utworzono dnia 26.09.2022
"Nauczyciel Jutr@ to osoba otwarta na nowoczesne podejście do edukacji, która stawia potrzeby swoich uczniów i uczennic w centrum uwagi, podąża za ich zainteresowaniami, a współpracę z nimi opiera na partnerskiej relacji. Nie musi być obeznana z nowinkami technologicznymi, ale ma odwagę poznawać cyfrowy świat, by być bliżej uczniów i lepiej rozumieć ich rzeczywistość."
 
Bardzo miło nam poinformować, że 24.09.2022r. kapituła ogólnopolskiego konkursu "Nauczyciel Jutr@" ogłosiła listę 10 kandydatów do tego tytułu. Wśród tych osób znalazła się nauczycielka matematyki z naszej szkoły - p. Alicja Jędrzejak. Gratulujemy serdecznie! Uroczysta gala, na której zostaną ogłoszone wyniki odbędzie się 11.10.2022r. na Zamku Królewskim w Warszawie.
 
Lista nominowanych do tytułu Nauczyciel Roku i Nauczyciel Jutr@ znajduje się pod adresem: https://glos.pl/nauczyciel-roku-2022-i-nauczyciel-jutr... .
 
Więcej informacji o konkursie znajduje się tutaj: https://fundacja.orange.pl/nasze-programy/nauczyciel-jutra
czytaj dalej... na temat: Nauczyciel Jutr@

Obiady październik 2022

Utworzono dnia 26.09.2022

Witamy

Informacje dotyczące obiadów szkolnych w październiku 2022 dla klas 1-8 oraz grupy "zero" znajdziecie Państwo w zakładce Obiady

zapraszamy do zapoznania sie z Informacjami

czytaj dalej... na temat: Obiady październik 2022

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Grudzień 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny